اطلاعات پایه

در اینجا هزاران مشتری در انتظارند تا محصولات شما رو خریداری کنند…

اگه شما هم به فکر راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق هستید همین حالا وقتشه که وارد خانواده‌ی بزرگ سرامکالا بشید.

منظور از فروشنده در سرامکالا، فردی است که کاشی و سرامیک و محصولات مرتبط با آن را به فروش می‌رساند.

برای آنکه بتوانید در سرامکالا محصولی را به فروش برسانید باید عضو سایت باشید.

جهت ثبت‌نام در سرامکالا:

  1. بر روی دکمه‌ی قرمز رنگ «ثبت‌نام» در قسمت بالای سایت کلیک کنید.
  2. در پنجره‌ای که گشوده می‌شود، مشخصات خود را به دقت وارد کنید. توجه کنید که همه اطلاعاتی که وارد می‌کنید، کاملا صحیح باشند و از درج اطلاعات نادرست در این قسمت خودداری کنید.
  3. بر روی دکمه‌ی ثبت‌نام کلیک کنید.
  4. برای شما از طرف وب‌سایت پیامکی حاوی رمز یک بار مصرف ارسال می شود. آن را وارد کنید و روی ارسال رمز ورود کلیک کنید.
  5. حساب کاربری شما به عنوان مشتری عادی فعال شده است و از این لحظه عضو سایت سرامکالا محسوب می‌شوید.

جهت ارتقاء به فروشنده و یا همکار مدارک زیر را از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره ۰۹۱۳۵۷۲۰۹۱۳ ارسال فرمایید و منتظر تماس همکاران ما باشید.

  1. عکس از کارت ویزیت مجموعه (آدرس و تلفن و مشخصات)
  2. عکس از مغازه و سر در ورودی فروشگاه
  3. عکس از پروانه کسب و مجوز کار (در صورت وجود)
  4. شماره حساب شبا (جهت پرداخت و حسابداری پس از فروش)
  5. معرفی نماینده (در صورتی که فرد دیگری مسئولیت سایت را بر عهده دارد)

پیش از اقدام به فروش هر محصول، باید با قوانین فروش محصولات در سرامکالا آشنا باشید. فروش در سرامکالا به این معنی است که شما این قوانین را مطالعه کرده‌اید و به رعایت آن‌ها متعهد شده‌اید.


شما نمی‌توانید هر محصولی را با هر ویژگی و کیفیتی در سرامکالا به فروش برسانید. در راستای حفظ نظم سایت و راحتی خریداران، همه محصولات باید بر اساس اصولی معین و در قالبی مشخص به فروش برسند. بنابراین پیش از ثبت و ارسال هر محصول، باید استانداردهایی را رعایت کنید، در غیراینصورت محصول شما توسط ناظران سایت تائید نخواهد شد. در همین جهت پس از تایید مدارک و ثبت به عنوان همکار از طرف پشتیبانی سایت مطالب آموزشی مورد نیاز جهت شروع کسب و کار در اختیار شما قرار میگیرد.

سیاست سایت بر این است که مدیران و ناظرانش در مورد قیمت‌هایی که برای محصولاتتان می‌گذارید، مداخله نکنند. بنابراین انتخاب قیمت محصولاتتان بر عهده خودتان است و این شما هستید که تعیین می‌کنید محصولاتتان چقدر می‌ارزند. در این قیمت‌گذاری حتما نگاهی به محصولات مشابهی که توسط دیگر فروشندگان سایت در حال فروش هستند، بیندازید. از درج قیمت‌های نامعقول، نجومی و غیرمنصفانه خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی

فروشنده متعهد میشود:

اطلاعات محصول متناسب با مشخصات تولیدی کارخانه باشد.

عکس و فیلم محصول همان باشد که برای مشتری بارگیری و ارسال می شود.

مشخصات کیفی و کمی محصول مانند (سایز، درجه، طرح و ….) مطابق فاکتور درخواستی سایت باشد.

از بارگیری محصولاتی که دچار شکستگی شده و یا بسته بندی آن مشکل دارد به گونه ای که در حین بارگیری و حمل به مقصد احتمال آسیب به آن وجود دارد خودداری کند.

مراحل ارسال و پشتیبانی یک محصول فروش رفته بسیار ساده است و پس از ثبت سفارش و پرداخت توسط مشتری کلیه مراحل دیگر شامل هماهنگی با فروشنده و پرداخت و دریافت شماره حواله و ارسال به باربری تماما بوسیله کارشناسان سایت انجام میشود.

شایان ذکر است فروشنده متعهد میشود کالای فاکتور شده را عینا و کلا مطابق با سفارش مشتری تحویل باربری نماید و مسئولیت هرگونه تخلف و عدم تطابق با فاکتور بعهده فروشنده می باشد. و سایت سرام کالا نیز حق شکایت بدلیل لطمه به اعتبار سایت را بر خود محفوظ می دارد.

تسویه حساب با فروشندگان بدین صورت است که پس از تایید شماره حساب شبای فروشنده توسط واحد مالی و در صورت نداشتن بدهی قبلی و پس از کسر پورسانت فروش و پس از تایید موجودی محصول توسط فروشنده و معرفی از طرف باربری و تایید جهت بارگیری توسط حسابداری سایت به فروشنده پرداخت می شود.

تیکت از نظر ساختاری بسیار شبیه به پیامک‌های تلفن‌های همراه است. در سرامکالا برای ارتباط خریداران با فروشندگان از تیکت استفاده می‌شود. همچنین تیم مدیریت سرامکالا از طریق تیکت با کاربران سایت در ارتباط است.
فرض کنید که خریداری محصول شما را خریداری می‌کند. این خریدار می‌تواند سوالاتش را درباره محصولی که خریده است، از طریق تیکت از شما بپرسد.
زمانی که وضعیت تیکت «باز» است، بدین معنی است که به آن تیکت پاسخ داده نشده است. زمانی که به تیکت پاسخ دهید، وضعیت تیکت به «پاسخ داده شده» تغییر می‌کند. اگر خریدار هنوز جواب مورد نظرش را از شما نگرفته باشد، دوباره بر روی همان تیکت پرسش بعدی خود را مطرح می‌کند و مجددا تیکت به حالت «باز» تغییر وضعیت می‌دهد.
زمانی که وضعیت تیکت «بسته» است، به این معناست که به تیکت پاسخ داده شده است و گفتگو به اتمام رسیده است.
همچنین سرامکالا از طریق تیکت، اعلان‌های مهم را برای اعضای خود ارسال می‌کند. این اعلان‌ها را می‌توان در پنل کاربری و در قسمت «اعلان‌ها» مشاهده کرد. همچنین در قسمت «تیکت‌های پشتیبانی مدیریت سایت» می‌توانید برای تیم مدیریت سایت تیکت بفرستید.